Inwestorzy indywidualni na rynku kredytowym

Funkcjonowanie inwestorów indywidualnych na rynku kredytowym jest coraz popularniejsze i tak naprawdę bardzo korzystne dla kredytobiorców. Z jakiego powodu? Najważniejsze instytucje, które obsługują kredyty długoterminowe i krótkoterminowe to banki komercyjne, a także firmy pożyczkowe, nie zawsze jednak regulowane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Po zmianach prawnych związanych z udzielaniem pożyczek krótkoterminowym dla ryzykownego klienta nie ma praktycznie miejsca w bankach oraz firmach pożyczkowych. Dlaczego zatem warto uwzględnić współpracę z inwestorami indywidualnymi na rynku kredytowym?

Read More

admin | wtorek, 03 październik 2017 - 09:30 am | | Domyślne

Karta zbliżeniowa i jej bezpieczeństwo.

Karty zbliżeniowe są obecnie bardzo popularne, ale czy do końca są bezpieczne? Karta zbliżeniowa jest bezstykową, plastikową kartą elektroniczną, która wyglądem przypomina karty płatnicze. Ma ona wbudowany niewielki mikroprocesor, pamięć i antenę. Polska w roku 2013 stała się liderem Europy jeżeli chodzi o zaadaptowanie technologii zbliżeniowej. Liczba ta w tymże roku przekroczyła liczbę szesnastu milionów i z roku na rok rośnie. Informacje z karty odczytywane są przez tak zwaną indukcję elektromagnetyczną i to bez potrzeby wkładania karty do czytnika. Karta dzięki temu, że ma możliwość bezprzewodowej komunikacji jest bardzo prosta w obsłudze i jest o wiele mocniejsza niż karty magnetyczne. Karty zbliżeniowe są obecnie wykorzystywane również jako e-bilet komunikacji miejskiej. Mają one zastosowanie między innymi jako karty miejskie jako elektroniczna legitymacja studencka, a także elektroniczne karty biblioteczne czy też parkingowe. Karty zbliżeniowe wykorzystywane są również jako tak zwane elektroniczne portmonetki, które mogą służyć między innymi do regulowania opłat za parking, czy też jako przepustki pracowników do firmy. Mowa o tak zwanych nośnikach z podpisem elektronicznym. Karty zbliżeniowe jednocześnie mogą spełniać kilka funkcji. 

Read More

admin | środa, 19 lipiec 2017 - 08:30 am | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , ,

Konsolidacja długów.

Kredyt konsolidacyjny.

Jednym ze sposobów na ułatwienie sobie spłacania kredytów jest konsolidacja długów. Zdarza się, że mamy na tyle dużo zobowiązań i kredytów, że zaczynamy się w tym wszystkim najnormalniej w świecie gubić. Mając jeden kredyt o wiele łatwiej jest o nim pamiętać. Kredyt konsolidacyjny ma wiele zalet. Największą z nich jest niższa rata miesięczna i co ważne jest ona tylko jedna. Kredyt konsolidacyjny jest zamianą kilku kredytów w jeden. Porównując oferty kilku banków z całą pewnością uda nam się znaleźć dobrą ofertę, dzięki której będzie nam łatwiej spłacić kredyt. W internecie są nawet specjalne rankingi, dzięki którym można się rozejrzeć i wybrać ofertę jaka dla nas będzie najlepszym rozwiązaniem.

Read More

admin | czwartek, 01 czerwiec 2017 - 09:42 am | | Domyślne