Mikropożyczki

wtorek, 15 grudzień 2015 at 10:25 am.


Kwota pożyczki nie musi być bardzo dużą. Czasami zabraknie nam kilka złotych lub wypadnie nam nieplanowany wydatek. W takim przypadku, kiedy potrzebujemy pożyczyć niewielką sumę pieniędzy na przykład kwotę poniżej pięćset złotych można skorzystać z oferty tak zwanej mikro pożyczki. Taką mikropożyczkę mają w swojej ofercie parabanki. W tradycyjnych bankach zazwyczaj kwota pożyczki musi być minimum pięćset złotych i jeśli chcemy mniej bank raczej nie będzie chciał zawracać sobie głowy udzielaniem nam tak małej sumy kredytu. Mikro pożyczka może wynosić nawet pięćdziesiąt złotych. Zabrakło nam na życie, możemy iść do parabanku i pożyczyć te kilka złotych, jakich nam zabrakło.

Co decyduje o kwocie kredytu jaka może zostać nam przyznana?

O kwocie kredytu jaką może nam przyznać bank decyduje wiele czynników. Jednym z nich i zarazem najważniejszym jest wysokość naszych dochodów. W przypadku, kiedy nasze zarobki wynoszą poniżej minimalnego wynagrodzenia i do tego nie jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, lub też nie mamy całego etatu kwota o jaką możemy się starać w banki będzie niewielka. W takiej sytuacji bank jest w stanie udzielić nam kredytu, który nie będzie przekraczał kwoty dwóch tysięcy złotych. Jeżeli nie pracujemy na pół etatu i zarabiamy sześćset złotych, bank nie będzie chciał udzielić nam kredytu większego niż tysiąc złotych. co do okresu kredytowania też nie będzie on duży. Zazwyczaj bank udziela takich kredytów na okres pół roku. Jeśli pożyczy nam dwa tysiące złotych okres kredytowania wydłuży nam już do roku.

W przypadku, kiedy zarabiamy najniższą krajową i pracujemy na cały etat już kwota o jaką możemy się starać będzie wyższa. Tutaj bank może nam pożyczyć do sześciu tysięcy złotych, ale okres kredytowania nie będzie mógł być mniejszy niż jeden rok. Jednak, abyśmy mogli dostać taki kredyt musimy mieć dobrą historię kredytową. Jeżeli już braliśmy gdzieś kredyt i nie był on spłacany regularnie bank może nam odmówić kredytu, ze względu na to, że nie jesteśmy osobami godnymi zaufania. Jeżeli mieszkamy z rodzicami i to oni opłacają rachunki wówczas mamy większe szanse, że otrzymamy maksymalną kwotę kredytu stosowną do naszych zarobków. Bank może również chcieć, abyśmy mieli żyranta, który w razie nie spłacania przez nas kredytu będzie musiał go za nas spłacić.