Limit w koncie – jak to działa?

poniedziałek, 05 luty 2018 at 12:51 pm.

Wszystkie banki oferują swym klientom dodatkowy produkt finansowy jakim jest limit w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. Jest to produkt bardzo przydatny w sytuacji gdy nagle potrzebujemy dodatkowych środków finansowych, a nie możemy skorzystać z własnych oszczędności. Żeby bank przyznał nam tak zwany limit w koncie wystarczy posiadać konto osobiste w danym banku, na które co miesiąc będzie wpływało nasze wynagrodzenie. Już po 6 miesiącach funkcjonowania takiego konta można zwrócić się do banku z wnioskiem o przyznanie limitu kredytowego. Część banków, chcąc być konkurencyjna na rynku, otwarcie limitu oferuje już w momencie zakładania konta osobistego. Zdecydowaną zaletą limitu w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym jest fakt, iż o wiele łatwiej i szybciej załatwić taki limit niż jakąkolwiek inną pożyczkę czy kredyt o czym możesz się przekonać na 17bankow.com.

Zasady działania limitu w ROR.

Aby uzyskać limit w koncie należy złożyć w banku odpowiedni wniosek. Po jego rozpatrzeniu bank przyznaje limit w wysokości 6-krotności albo 8-krotności wynagrodzenia wpływającego na nasze konto. Umowa podpisywana jest na okres 12 miesięcy, ale po tym okresie może być przedłużona na kolejny rok. Część banków oferuje automatyczne przedłużenie limitu w koncie bez konieczności składania i rozpatrywania kolejnego wniosku. Limit w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym to w rzeczywistości bardzo uproszczona forma niewielkiego kredytu. Dzięki temu otrzymujemy do dyspozycji dodatkowe środki, które możemy wykorzystać tylko w razie konieczności. Jeśli chodzi o odsetki, to naliczane są one tylko od kwoty, którą faktycznie wykorzystaliśmy, a nie za cały przyznany limit i jedynie za okres na jaki „wyciągnęliśmy” pieniądze. Kiedy porównamy limit w koncie z innymi formami kredytu czy pożyczki to okaże się, że jest to opcja najkorzystniejsza. Oczywiście przyznany limit to nie jest jakaś bajońska kwota. Nie wybudujemy za niego domu, nie kupimy luksusowego samochodu, jednak na drobniejsze wydatki takie jak zakup pralki, wczasy, czy chociażby wsparcie finansowe w szkolnych wydatkach na pewno wystarczy. Limit w koncie to forma kredytu, więc trzeba go w końcu spłacić. W comiesięcznych monitach z banku określona jest kwota minimalna jaką należy spłacić, nie trzeba więc od razu spłacić całości zobowiązania.

Jak wybrać bank?

Każdy bank jest w stanie zaoferować nam kredyt w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. Warunkiem koniecznym jest założenie konta w danym banku. Warto więc się przyjrzeć, który bank oferuje najkorzystniejsze rozwiązanie. Sprawdźmy czy bank pobiera opłatę za kartę debetową, czy płatne są przelewy, czy można bezpłatnie korzystać z bankomatów. Limit w koncie to nie wszystko na co trzeba zwrócić uwagę, przede wszystkim należy wybrać atrakcyjne warunki dla konta osobistego, bo z niego w większości będziemy korzystać. Limit w koncie jest dodatkiem, jednak warto sprawdzić wysokość jego oprocentowania, żeby nie okazało się, że jest to początek naszych problemów finansowych.