Jakie warunki musimy spełnić aby otrzymać kredyt gotówkowy

piątek, 19 kwiecień 2019 at 10:24 am.

Kredyt gotówkowy jest jednym z najprostszych i najszybszych sposobów na podreperowanie domowego budżetu. Obecnie bank są bardzo przychylne klientom i wymagają decydowanie mniej formalności niż jeszcze kilka lata temu. A zatem co zrobić aby cieszyć się pozytywną decyzją banku i uzyskać kredyt gotówkowy.

Z pewnością każdy z nas choć raz znalazł się w sytuacji kiedy pilnie potrzebna była nam gotówka. Kredyt ten potrzebny nam jest zazwyczaj w sytuacji kiedy nagle zepsuje nam się sprzęt, auto bądź przytrafi nam się jakakolwiek inna awaria. A zatem co zrobić w takiej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kredytu gotówkowego.

Kto może starać się o kredyt gotówkowy?

Pierwszym warunkiem który musimy spełnić ubiegając się o kredyt gotówkowy jest oczywiście posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Jest to jeden z najważniejszych czynników. Druga kwestia to nasza wiarygodność kredytowa czyli inaczej mówiąc historia wszystkich zaciągniętych przez nas zobowiązań. Bank poprzez BIK sprawdzi czy dotychczas zaciągane kredyty regulowaliśmy w terminie oraz to jaka jest łączna suma wszystkich naszych zobowiązań. A zatem jeżeli do tej pory wszystkie zobowiązania spłacaliśmy regularnie i nie mamy na swoim koncie żadnych opóźnień możemy być spokojni, bank z pewnością przychyli się do naszego wniosku. Nasza pozytywna historia będzie dla banku informacją że jesteśmy wiarygodnym i wypłacalnym klientem i z pewnością chętnie podpisze z nami umowę i udzieli nam kredytu. Swoją historię w każdej chwili możemy sprawdzić w Biurze Informacji Kredytowej

Warunki kredytu gotówkowego

Chcąc otrzymać kredyt gotówkowy musimy przede wszystkim skompletować wszystkie niezbędne do tego dokumenty. I jak się okazuje wale nie musimy obawiać się licznych formalności. W przypadku kredytu gotówkowego lista niezbędnych dokumentów jest bardzo krótka i składa się tylko z dwóch podstawowych elementów. Pierwszy z nich to dokument potwierdzający naszą tożsamość. Na podstawie takiego dokumentu bank zweryfikuje nasze dane, wiek oraz zdolność kredytową. W formularzu kredytowym będziemy musieli wpisać wszystkie dane zgodnie z tymi znajdującymi się w dokumencie.

Druga bardzo istotna kwestia to informacja o wysokość osiągniętych przez nas dochodów, ta informacja będzie podstawą do oceny naszej zdolności kredytowej. Zaświadczenie o wysokości naszych dochodów otrzymamy od pracodawcy, natomiast jeżeli jesteśmy rencistami lub emerytami musimy potwierdzić ten status przedstawiając w banku poprzez ostatni odcinek renty lub emerytury. Bank może też poprosić nas o dodatkowe potwierdzenie dochodów, np. wyciągi z twojego konta bankowego z ostatnich trzech miesięcy. Pokażemy w ten sposób, że jesteśmy stabilni finansowo i otrzymujemy regularne dochody. Możliwe jest także otrzymanie kredytu na oświadczenie – w tym przypadku to my sami oświadczamy, ile zarabiamy.

Ile trzeba zarabiać aby dostać kredyt?

Bez względu na to, ile zarabiamy, możemy ubiegać się o kredyt. Każdy bank samodzielnie ustala swoje warunki udzielania kredytów, a zdolność do spłaty zobowiązania przez klienta jest oceniana indywidualnie dla każdego klienta. Najważniejsze kryterium, jakie musimy spełniać, to oczywiście odpowiednia zdolność kredytowa. Osoba, posiadająca niewielkie zarobki, ale nie posiada żadnych zobowiązań i dotychczas spłacała wszystkie należności w terminie ma zdecydowanie większe szanse na otrzymanie kredytu niż osoba która zarabia więcej, ale zalega ze spłatą innych rat. Pamiętajmy również o tym, żeby przed zaciągnięciem kredytu porównać ze sobą oferty różnych banków.