Klasyfikacja kredytów w Polsce

wtorek, 04 maj 2021 - 11:09 am

Klasyfikacja kredytów bankowych w Polsce jest bardzo różnorodna, możemy klasyfikować je pod różnym kątem między innym również pod względem celu kredytowania, okresu trwania umowy, czy waluty.

W przypadku kredytów z uwagi na cel wyróżniamy kredyty konsumpcyjne, kredyty mieszkaniowe, kredyty na działalność gospodarczą oraz kredyty konsolidacyjne.

W przypadku kredytów ze względu na długość trwania umowy czyli czas spłaty wyróżniamy kredyty krótkoterminowe do 1 roku, kredyty średnioterminowe – udzielane na okres od 1 roku do 3 lub 5 lat, kredyty długoterminowe – udzielane na okres powyżej 5 lat.

Read More

Pandemia Koronawirusa nie stanowi przeszkody dla kredytobiorców.

czwartek, 18 luty 2021 - 2:46 pm

Duże przedsięwzięcia finansowe wymagają dużej odpowiedzialności. Kiedy decydujemy się na kredyt hipoteczny który swoją rozpiętość czasową na spłatę określa się w kilkunastu latach nie zawsze jest łatwo zaakceptować a już na pewno wytrwać stabilnie w spłacie. Dlatego uproszczenie i odpowiedni dobór produktu bankowego mają istotne znaczenie. Co zrobić by nasz osobisty dobór kredytu był korzystny i trwale przynosił na satysfakcje i zadowolenie? Ten artykuł pomoże ci spojrzeć na kalkulacje około kredytową z innej perspektywy.

Read More

Kredyty samochodowe a potrzeba weryfikacji i kalkulacji.

wtorek, 15 grudzień 2020 - 1:35 pm

Czy otrzymanie kredytu samochodowego jest zbliżone do procesu udzielania kredytów gotówkowych? Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy poznać mechanizmy które mają miejsce zarówno w jednym jak i w drugim rodzaju kredytu. Wspólnym mianownikiem będzie weryfikacja naszej zdolności kredytowej. To na jej podstawie udzielana jest zgoda by umowa z Bankiem weszła w życie. Czy weryfikacja kredytobiorcy w BIK jest obowiązkowa w przypadku kredytu samochodowego.

Read More