Lokaty korzystne dla oszczędzającego.

Wśród wielu ofert lokat bankowych szczególnie trudno jest się odnaleźć człowiekowi, który z finansami na co dzień ma mało do czynienia. Na plakatach i banerach reklamowych kuszą znane postacie reklamujące dobrze oprocentowane lokaty. Ale czy rzeczywiście tak jest? Wiele głośno reklamowanych ofert lokat bankowych posiada zapisy, przeważnie na dole tekstu bardzo małym druczkiem na który nie zwraca się już takiej uwagi jak na hasło główne. Niektóre z zapisów na reklamie w cudzysłowie atrakcyjnej lokaty posiadają małe gwiazdki, czy odnośniki do wyjaśnień i objaśnień znajdujące się przeważnie na końcu lub na dole tekstu reklamowego.

Read More

admin | poniedziałek, 26 styczeń 2015 - 2:58 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , ,

Jak wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy?

Wybór korzystnego kredytu gotówkowego pozwala znacznie ułatwić sobie spłatę. Korzystny kredyt gotówkowy to przede wszystkim taki, który posiada jak najmniejsze koszty kredytu. Im niższe są koszty kredytu, tym mniejsze raty kredytowe będzie się płacić przy takim samym okresie kredytowania oraz sumie kredytu gotówkowego. Z tego powodu przy wybieraniu oferty kredytu gotówkowego warto jest porównywać koszty i szukać najbardziej korzystnych ofert. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie rankingów kredytów, które pozwalają zobaczyć najtańsze kredyt gotówkowe w danym momencie na rynku bankowym. Najczęściej najtańsze kredyty gotówkowe to te oferowane na promocyjnych warunkach.

Read More

admin | piątek, 16 styczeń 2015 - 2:26 pm | | Domyślne

Jak psychologicznie zwiększyć poziom przyjmowanego ryzyka inwestycyjnego?

Każdy człowiek ma różne podejście do straty. Niektórzy ludzie od razu rezygnują z dalszych inwestycji widząc drastyczne wahania kursów wybranych instrumentów finansowych. Inni natomiast budują stopniowo oszczędności, nie przejmują się krótkoterminowymi zmianami, ale bazują na typowaniu długoterminowych trendów inwestycyjnych. Akurat drugie podejście ma znacznie lepszą opcję bytu. Co interesujące, podejście psychologiczne do ryzyka jesteś w stanie dowolnie kształtować lub po prostu wpisać ten aspekt do osobistej edukacji. Jakie warunki musisz spełnić, aby podchodzić do ryzyka w znacznie lepszym stopniu, a tym samym uniknąć potencjalnego bankructwa gospodarstwa domowego? Oto kilka kluczowych wyjaśnień.

Read More

admin | piątek, 09 styczeń 2015 - 12:12 pm | | Domyślne