Lokaty korzystne dla oszczędzającego.

poniedziałek, 26 styczeń 2015 at 2:58 pm.

Wśród wielu ofert lokat bankowych szczególnie trudno jest się odnaleźć człowiekowi, który z finansami na co dzień ma mało do czynienia. Na plakatach i banerach reklamowych kuszą znane postacie reklamujące dobrze oprocentowane lokaty. Ale czy rzeczywiście tak jest? Wiele głośno reklamowanych ofert lokat bankowych posiada zapisy, przeważnie na dole tekstu bardzo małym druczkiem na który nie zwraca się już takiej uwagi jak na hasło główne. Niektóre z zapisów na reklamie w cudzysłowie atrakcyjnej lokaty posiadają małe gwiazdki, czy odnośniki do wyjaśnień i objaśnień znajdujące się przeważnie na końcu lub na dole tekstu reklamowego.

Żeby wybrać lokatę bankową najbardziej korzystną dla siebie trzeba na to poświecić troszkę czasu i przede wszystkim nie dać się zwieść kolorowym reklamom. W rankingach lokat dostępnych na stronach internetowych poszukajmy lokat bankowych z najwyższym oprocentowaniem . Najlepiej oprocentowane lokaty przeważnie obwarowane są różnymi warunkami. Wszak nie ma nic za darmo. Wiele banków oferuje atrakcyjnie oprocentowane lokaty bankowe pod warunkiem, że założymy w ich banku rachunek bieżący. Taki rachunek bieżący wiąże się oczywiście z miesięcznymi kosztami i zobowiązaniami. Klient zakładając konto bieżące w danym banku w ramach bonusu może liczyć na terminową lokatę bankową o wyższym oprocentowaniu. Innym rodzajem zachęty stosowanym przez niektóre banki są wyżej oprocentowane lokaty dla zupełnie nowych klientów banku. Banki w ten sposób zdobywają nowych klientów w zamian oferując im lokaty o korzystnym, wysokim oprocentowaniu.

Wybór lokaty najbardziej korzystnej powinien być poprzedzony bardzo szczegółowa analizą potrzeb i korzyści z danego produktu dostępnego na rynku usług finansowych. Banki oferują lokaty bankowe dedykowane konkretnym grupom klientów, z całej masy dostępnych propozycji można wybrać ofertę, która będzie najbardziej odpowiednia i najbardziej będzie pasowała do indywidualnych potrzeb. Oprócz sprawdzenia rankingów lokat bankowych na stronach internetowych, o czym wspomniałam wcześniej warto tez udać się na osobista wizytę do banku. I to nie tylko do jednego banku warto wybrać się do kilku banków i szczegółowo porównać oferty.