Jakie wybrać raty w kredycie gotówkowym.

wtorek, 16 czerwiec 2015 at 2:28 pm.

Załóżmy, że już jesteśmy zdecydowani na to, że bierzemy kredyt gotówkowy. Mamy jasno określony cel, który ma spełnić nasze przyszłe potrzeby. Przeszliśmy procedurę weryfikacyjna i wiemy, ze posiadamy zdolność kredytową. Mamy doświadczenie z kredytami gotówkowymi, ponieważ w przeszłości mieliśmy ich klika i każdy regularnie spłacaliśmy. Jesteśmy wiarygodni dla banku, posiadamy stałe i pewne źródło dochodów. Jednak po odjęciu kosztów związanych z bieżącymi opłatami i codziennych kosztów w życia nie jesteśmy jednorazowo, ani nawet w szybkim czasie poczynić niektórych bardziej kosztownych inwestycjach do domu. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy, który banki udzielają na dowolny cel bez potrzeby dokumentowania swoich wydatków.

Nie wiemy jeszcze jaki rodzaj rat będzie najlepszy do spłacenia. Do wyboru mamy raty równe, oraz raty malejące. Przy ratach stałych przez cały czas trwania umowy kredytowej nasze raty będą zawsze dokładanie tej samej wysokości. Oczywiście nie w przypadku, kiedy spóźnimy się ze spłatą i bank doliczy notę odsetkową do raty. Ale zakładamy, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Tak więc raty równe są w pewnym stopniu ratami uśrednionymi i dzięki nim spłacamy cały czas tą sama równą część pożyczonej kwoty plus koszty związane z kredytem bankowym. Raty malejące nazywane są bardzo często ratami kapitałowymi. Ratę malejącą wylicz się dzieląc całą kwotę zobowiązania poprzez ilość miesięcy. Do tak wyliczonej kwoty dodaje się oprocentowanie i już mamy wysokość raty malejącej. Ważne jest, że w sytuacji kiedy wybieramy raty malejące to w rzeczywistości mniej odsetek oddajemy dla banku. Nasz kredyt gotówkowy jest więc kredytem tańszym niż ten z ratami równymi. Banki przeważnie proponują równe raty kredytu gotówkowego. Jednak w sytuacji kiedy bank daje nam możliwość wyboru warto skorzystać z rozwiązania, które będzie dla nas korzystniejsze i tańsze.

Oprócz popularnych kredytów gotówkowych możemy także rozważyć opcję innego uzyskania potrzebnej gotówki. Inne rozwiązania to kredyt na karcie kredytowej , który oprócz zalet posiada też wady i nie jest produktem przeznaczonym dla każdego. Kolejnym rozwiązaniem na zdobycie środków pieniężnych dla posiadaczy kont osobistych jest kredyt gotówkowy przy koncie osobistym tak zwany kredyt odnawialny. Zawsze najlepiej szukać dobrych ofert z dobrymi ratami w miejscach, gdzie posiadamy historię i zaliczamy się do stałego grona klientów. Jesteśmy wtedy bardziej wiarygodni dla instytucji bankowej, która może uhonorować na mniejszymi ratami kredytu. Jednak zawsze warto porównać kilka lub nawet kilkanaście ofert różnych banków. Może się okazać, że bank którego nie jesteśmy klientem ma propozycje bardziej korzystną. Warto na spokojnie policzyć ile kredytu będziemy chcieli zaciągnąć ile będziemy musieli oddać i w jakiej wysokości będą nasze raty. Zawsze należy szukać najbardziej opłacalnej opcji.